BLM18PG600SN1D
60 Ohms @ 100 MHz 1 Power Line Ferrite Bead 0603 (1608 Metric) 500mA 100mOhm
Specifications for the BLM18PG600SN1D
| Part Name | BLM18PG600SN1D |
| Manufacturer | Murata Electronics |
| Impedance based on Impedance Frequency | 60.0 |
| Current Rating (A) | 1.0 |
| Series | BLM18_SN1 |
| Category | Ferrite Beads |
| Product Link | https://www.murata.com/en-us/products/productdetail?partno=BLM18PG600SN1%23 |